آسانسورهای هوشمند

آسانسورهای هوشمندنوع جدیدی از آسانسور‌ها می باشد که در آرژانتین طراحی شده است.آسانسورهای هوشمند،یک انقلابی در بازار وسایل سنگین ساخت و ساز باشد.استفاده از آسانسورهای هوشمند برای هر فردی و در هر خانه‌ای قابل دسترس می‌سازد  و حتما باید مورد بازرسی آسانسور به صورت دوره ای قرار گیرد

آسانسورهای هوشمندامروزه استفاده از آسانسورهای کارتی در بسیاری از پروژه های لوکس مورد توجه قرار گرفته است. بد نیست نحوه عملکرد آسانسورهای هوشمند را در یک خانه هوشمند تصویر سازی کنیم.

 تصور کنید از محل کار خود به منزل مراجعت کرده اید. در کنار درب نفر رو می ایستید و کارت هوشمند خود را برروی قسمتی از دیوار در کنار پنل آیفون تصویری می کشید! درب باز می شود و شما وارد لابی ساختمان می شوید. با استفاده از کارت وارد آسانسور می شوید. آسانسور شما را به طبقه مربوط به خودتان خواهد برد بدون اینکه کلیدی را بزنید.

از آسانسور پیاده می شوید و برایتان مهمان می رسد. درب کوچه را باز می کنید و برروی پنل لمسی کلید آسانسور را می زنید .برای مدت تعیین شده مثلاً ۳ دقیقه، سیستم کلیدهای آسانسور فعال می شوند و مهمان شما بدون داشتن کارت از آساسنور استفاده می کند و مجدداً کلید های آسانسور قفل می شوند.

برای زمان ترک منزل نیز سیستم هوشمند کار را برایتان ساده می کند. وقتی کلید خروج از منزل را برروی مانیتور لمسی فشار می دهید ضمن اینکه سیستم بصورت اتوماتیک آسانسور را نیز به طبقه شما فرا می خواند. وقتی از درب خانه بیرون می روید، آسانسور در همین طبقه منتظر شما است.

اگر آسانسور شما کارتی نیست و یا نوع خاصی از کنترل را برای آسانسور خود در نظر گرفته اید مشکل نیست، در هنگام خرید سیستم هوشمند H&M ایده یتان را مطرح کنید. کافی است امتحان کنید.

استفاده از سیستم های مرسوم قدیمی در این ساختمان ها جوابگو نیاز موردنظر نیست از معایب سیستم احضار قدیمی (درنشر گرفتن فقط یک شاسی احضار) که به دلیل توقف های متوالی در طبقات مختلف رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱)  انتظار برای آمدن آسانسور به محل احضار شده

۲)  اتلاف بسیار زیاد انرژی الکتریکی

۳)  استهلاک بسیار سریع قطعات آسانسور

 

راهکارهای برطرف کردن مشکل آسانسورهای قدیمی :

۱- ابتدایی ترین روش ها برای بهبود عملکرد سیستم حمل و نقل افراد در ساختمان های بلندمرتبه استفاده از چندین آسانسور در کنار هم و بهره گیری از شاسی های احضار جهت دار است.

در این روش با استفاده از سیستم مدیریت یکپارچه آسانسور، پردازش گر اصلی آسانسورها باتوجه به طبقه ای که احضار در آن صورت گرفته و جهت حرکت موردنظر احضارکننده ، نزدیکترین کابین به طبقه موردنظر ارسال می کند.

۲-  برای اصلاح معایب مربوط به روش های مرسوم که تکامل یافته راهکار قبلی است استفاده از چندین آسانسور و بهره گیری از یک سیستم احضار بسیار پیچیده است. در آسانسورهای هوشمند سیستم احضار افراد طبقه مقصدی که قصد جابجایی به آن را دارند وارد می کنند. سیستم مدیریت آسانسور طبقات مختلف ساختمان را به چند بخش تقسیم کرده و هر آسانسور را به یک بخش می فرستد. به این ترتیب افراد با واردکردن طبقه مقصد به سمت آسانسوری که طبقه موردنظر در بخش مربوط به آن قراردارد هدایت می شوند.

به این ترتیب مسافران دسته بندی شده و حجم توقفات آسانسور به شدت کاهش می یابد و آسانسور با ماکزیمم سرعت خود به بخش مربوطه رفته و مسافران را در طبقات مختلف آن بخش توزیع می کند.

همانطورکه گفتیم آسانسورهای هوشمند نیز باید مورد بازرسیقرار گیرد که این بازرسی شامل بازرسی فنی و بازرسی استاندارد آسانسور می شود . بعد از دریافت تاییدیه از این دو بازرسی می توان برای دریافت گواهی سلامت آسانسور اقدام کرد.

سرویس ونگهداری آسانسور غرب تهران

آسانسورهای هوشمند

یک پاسخ به “آسانسورهای هوشمند”

یک نظر بگذارید