جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 98اتحادیه
نرخ سرویس 98اتحادیه

تفاوتهای بین UPS و اینورترآسانسور

تفاوتهای بین UPS و اینورترآسانسور

تفاوتهای بین UPS و اینورترآسانسور

اینورتر توان DC را تبدیل می‌کند (در باتری ذخیره می‌شود) تا نیازهای مربوط به ابزارها و وسایل برآورده شوند. از رله‌ها و حسگرها برای تشخیص زمان استفاده از توان DC استفاده می‌کند و در صورت عدم نیاز باتری را برای توان DC شارژ می‌کند.
یو پی اس وظیفه‌ای مشابه با منبع تغذیه را انجام می‌دهد و برای فراهم کردن توان تقریباً مانند اینورتر عمل می‌کند. ولی، UPS سطح ولتاژ ورودی را کنترل کرده و آن را برحسب تنظیمات ولتاژ پردازش می‌کند.

تفاوتهای بین UPS و اینورترآسانسور

تفاوتهای اساسی:
در UPS، تعویض و بازگشت به حالت انرژی ذخیره بلادرنگ است، در حالی که در اینورتر کمی تاخیر وجود دارد. این گسست در لوازم خانگی مانند پنکه ها، چراغ ها و یخچال قابل قبول است، اما برای دستگاههای حساس مانند کامپیوتر و پرینتر مناسب نیست. چنین تاخیری می تواند باعث اختلال در سیستم و از دست رفتن داده های موجود در کامپیوتر شود.
یو پی اس از منبع اصلی برای ارسال انرژی به دستگاه های مختلف در خانه و یا دفاتر استفاده میکند. اما بر خلاف UPS، اینورتر به طور مستقیم به لوازم وصل نیست.

🔹تفاوتهای فنی:
در مقام مقایسه، اینورتر نسبت به یو پی اس دامنه‌ی وسیع‌تری از توان ورودی را دارا می‌باشد.
در عین حال که نوسانات ولتاژ در منبع ورودی را می‌توان توسط ابزار و تجهیزات تنظیم کرد، مطلوب است که ولتاژهای خروجی تا حد امکان بدون تغییر و نوسان باشند. یو پی اس در تنظیم کردن و هموار سازی خروجی‌های ولتاژ در مقایسه با اینورتر بهتر عمل می‌کند.

🔹نظیم زمان در اینورتر
زمان تبدیل از منبع اصلی به باتری اساسا زیر ۱۰ میلی ثانیه ثابت شده است. این مانع استارت دستگاه های حساس اتوماتیک و کامپیوتر میشود. تغییر در تنظیم زمان در کنترل کننده انجام میشود. فن آوری مورد استفاده در اینورترهای مدرن برای هرگونه لوازمی مناسب است.

🔹هزینه:
وجود مدار بسیار پیچیده همراه با عملکرد سریع موجب شده‌اند یو پی اس نسبت به اینورتر گران قیمت‌تر باشد.
اینورترها بیشتر برای ابزارها و وسایل الکتریکی غیرتخصصی که عملکرد آنها تحت تأثیر تأخیرهای طولانی در منبع تغذیه قرار ندارد ارجحیت دارند. یوپی‌اس‌ها برای دستگاه‌هایی نظیر کامپیوترها، سرورها و ایستگاه‌های کار که وظایف مهم و اساسی را بر عهده دارند و نمی‌توانند تأخیر در منبع تغذیه را تحمل کنند مورد استفاده قرار می‌گیرند. یو پی اس برای کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن ارجحیت دارد در حالیکه از اینورترها برای پشتیبانی لوازم خانگی نظیر لامپ‌های الکترونی، بادبزن‌ها (پنکه‌ها)، کولرها، تلویزیون و … استفاده می‌شود.

یک نظر بگذارید