توليد آسانسور

توليد آسانسور

توليد آسانسور - سرویس آسانسور غرب تهران - فروشگاه آسانسور - تابلو آسانسور - تعمیرکارآسانسور
توليد آسانسور – سرویس آسانسور غرب تهران – فروشگاه آسانسور – تابلو آسانسور – تعمیرکارآسانسور

توليد آسانسور – سرویس آسانسور غرب تهران – فروشگاه آسانسور – تابلو آسانسور – تعمیرکارآسانسور

مقياس اقتصادي توليد آسانسور در مقايسه جهاني

۱- ارزش فروش آسانسور در دنيا بين ۲۵-۳۰ ميليارد دلار سالانه مي‌باشد.

۲- تعداد آسانسورهايي كه سالانه در جهان به فروش ميرسد ۲۰۰۰۰۰ دستگاه

مقياس اقتصادي توليد

الف ) از نظر تعداد آسانسورهايي كه در ايران به فروش ميرسد در مقياس جهاني معادل ۴% مي‌باشد

ب ) از نظر ارزش توليد در مقياس جهاني ۳۷/۰% مي‌باشد.

صنعت آسانسور پس از انقلاب اسلامي به سمت توليد اجزاء و قطعات و مجموعه‌هاي آسانسور گرايش نموده كه تأثير آن هم اكنون در صنعت ما مشهود مي‌باشد. در اين دوران كار توليد عملاً كپي برداري از قطعات وارداتي بوده است.


تعيين نقاط قوت و ضعف تكنولوژيهاي مورد استفاده در ايران و مقايسه با كشورهاي مشابه

حتي اگر كپي برداري از اجزاء و قطعات آسانسور بنحو مناسبي صورت پذيرفته باشد آن بخش از تكنولوژي را توليدكنندگان كپي نموده‌اند كه حاصل كار ۲۰ سال پيش كشورهاي صاحب تكنولوژي بوده است. حتي مقررات و قوانين استاندارد كشور ما هم از اين تكنولوژيها تأثير پذيرفته‌اند. امروزه نگرش دنيا در خصوص صنعت آسانسور از آنچه در كشور ما مي‌گذرد متفاوت است.
در شرايطي كه ما هنوز از سيستم محركه‌هاي دو دور استفاده مي‌كنيم در بسياري از نقاط دنيا استفاده از اين محركه‌ها ممنوع شده است. در شرايطي كه ما هنوز از گيربكس براي انتقال قدرت موتور و كنترل دور آن استفاده مي‌كنيم در بسياري از كشورهاي صاحب تكنولوژي از سيستم هاي گيربكس بهره برداري نمي‌كنند.
در كشور ما مسائلي همچون كيفيت ، نرمي حركت آسانسور ، پارامتر ارزش و پارامتر صدا مطرح نبوده و حتي بسياري از مهندسين روشهاي اندازه گيري آنها را نمي‌دانند. در كشور ما موضوع صرفه جويي در مصرف انرژي برق و استفاده از محركه هاي كم مصرف مطرح نمي‌باشد. از نظر فن آوري توليد نسبت به كشورهاي صاحب تكنولوژي عقب هستيم و اولين قدم براي توسعه صنعت شناخت تكنولوژي جديد است ، بالابردن سطح علمي مهندسين ، آموزش نيروهاي نصاب براي روشهاي نوين نصب و راه اندازي و مونتاژ از ضرورتهاي صنعت مي باشد.
در اين صورت است كه جايگاه تكنولوژي صنعت آسانسور كشور را در دنيا ارتقاء داده‌ايم و در اين صورت مي توانيم جذب بازارهاي جهاني شويم. عدم تغييرپذيري صنعتگران ، عدم استقبال از تكنولوژيهاي نوين ، فرار از استانداردهاي معتبر جهاني و بالاخره متكي بودن به آنچه تاكنون ياد گرفته و توليد نموده‌ايم ، از عوامل عقب افتادگي و عدم توسعه صنعت آسانسور در ايران مي‌باشد.
رسالت پيشگامان صنعت ، اطلاع رساني روشهاي جديد و تكنولوژيهاي نو براي همه صنعتگران و نيز يكي از راههاي الگوي توسعه همكاري با شركتهاي صاحب تكنولوژي دنيا براي دستيابي به يافته‌هاي نوين آنهاست.

۲پاسخ به “توليد آسانسور”

یک نظر بگذارید