جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 98اتحادیه
نرخ سرویس 98اتحادیه

سقوط در چاهک آسانسور

سقوط در چاهک آسانسور

سقوط در چاهک آسانسور

اما خیلی مهم: چه زمانی باید وارد کابین آسانسور شد؟

همیشه برای وارد شدن به کابین آسانسور، باید دقت کردکه حتما کابین در طبقه ای که هستیم وجود داشته باشد، معمولا وقتی می خواهیم سوار آسانسور شویم، طبق عادت، به سمت درب آسانسور رفته (مخصوصا اگر درب آسانسور لولایی باشد، دستگیره را گرفته و درب را باز می کنیم) و بدون دقت کافی گام پیش می نهیم تا وارد کابین آسانسور شویم. این شیوه هرگز توصیه نمی شود.

سقوط در چاهک آسانسور

یکی از دلایل نصب آئینه بر دیوار روبروی کابین آسانسور، هشداری است به مسافر آسانسور، که قبل از اینکه قدم به داخل کابین آسانسور بگذارد، خود را در آئینه دیده و مطمئن شود که کابین آسانسور در آن طبقه وجود دارد. چون بعضی از تعمیر کاران یا سرویسکاران آسانسور برای پاره ای از تست ها یا رفع ایراد نقص آسانسور مبادرت به غیر فعال کردن سیستم ایمنی کنتاکت های مسیر درب آسانسور می نمایند. (در مسیر کنتاکت های ایمنی پل قرار می دهند) در چنین شرایطی اگر فراموش کند این پل را بعد از پایان کار بردارد، سیستم ایمنی مدار درب آسانسور غیر فعال می ماند و در این شرایط اگر درب آسانسوری در طبقات باز باشد، به دلیل قطع سیستم حفاظتی، آسانسور حرکت می کند. (در صورتیکه پس از رفع عیب آسانسور، باقی ماندن پل در مدار ایمنی دربها کاری بسیار خطرناک و غیر اصولی می باشد.) پس برای جلوگیری از سقوط ناخواسته به داخل چاه آسانسور، تا زمانیکه مطمئن از حضور کابین در طبقه نیستید، هرگز قدم به سمت داخل کابین پیش نگذارید.

در همین رابطه اتفاقات ناگواری رخ داده و یکی از قربانیان این حادثه که در اثر عدم توجه به حضور کابین آسانسور طبق عادت با باز کردن درب سریعا به سمت کابین رفته و به دلیل نبودن کابین در آن طبقه، به داخل چاه سقوط کرده، یکی از اساتید دانشگاه بوده، که متاسفانه در اثر این حادثه دلخراش قطع نخاع شده است. پس باز تکرار می کنم، تا زمانیکه از حضور کابین در طبقه مطمئن نشده اید هرگز گام به سمت داخل پیش نگذارید. این مطلب را به کودکان و نوجوانان هم دائم تذکر دهید، چون به دلیل شیطنت و بازیگوشی ذاتی این عزیزان، کم توجهی در این گروه بیشتر می باشد. ژاپنی ها برای هشدار و توجه کاربران آسانسور، در طراحی داخل کابین، و در کف کابین آسانسور با نقاشی، شکل چاه آسانسور را در کف ترسیم کرده اند، و انسان ناخواسته، حتی با اطمینان از حضور کابین با دیدن نمای چاه آسانسور با ترس و دلهره و با احتیاط قدم پیش می گذارد. کف کابین آسانسور با طراحی چاه آسانسور، از ورود ناگهانی به داخل کابین جلوگیری می کند.
طراحی کف کابین به صورتی است که با نگاه اول ، مسافر گمان می کند دارد وارد چاه آسانسور می شود.
این مسئله باعث دقت او در زمان داخل شدن به کابین می شود.
و مسافر آسانسور همیشه با احتیاط گام به داخل می گذارد. آنها با این شیوه کاری کرده اند که مسافرین آسانسور همیشه در زمان وارد شدن به کابین آسانسور با وسواس و با احتیاط وارد شود. و لذا این حساسیت همیشه از خطرات احتمالی که در نتیجه خطای انسانی بوجود می آید، آنان را بیمه کرده است. سقوط در چاهک آسانسور

 

۲پاسخ به “سقوط در چاهک آسانسور”

یک نظر بگذارید