جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 98اتحادیه
نرخ سرویس 98اتحادیه

موتور سردرب آسانسور

موتور سردرب آسانسور

موتور سردرب آسانسور
موتور سر درب از نوع موتور های پله ای میباشد یعنی با اعمال یک پالس از رله درب از داخل تابلو که همان ترمینالهای c وcm میباشد درب بسته شده و با اعمال یک پالس دیگر توسط جذب ترمینالهای oوcm با بر عکس شدن قطبهای سیم پیچی داخل موتور جهت موتور به سمت باز شدن تغییر میکند. ولتاژ مورد نیاز این موتور ها ۲۴ولت dc میباشد که توسط ترانس مبدل ۲۲۰به ۲۴ این ولتاژ تامین میشود. طریقه تست آن به این شکل است که ترمینالهای cوcmرا(در حالت دستی برد سر درب)بهم پل میدهیم اگر درب بسته شد مشکل از تابلو نیست و برد یا موتور سر درب مشکل دارد.
اگر درب هنگام بسته شدن گیر داشت و پله پله بسته میشد در صورت نداشتن گیر مکانیکی از جمله کفشکهای پایین لته ها یا تسمه درب حتما مشکل از موتور است وبایستی تعویض شود. اگر ایراد از سمت تابلو بود شما باید یک مر حله به قبل بازگردید و تست را انجام دهید.
فرض کنید اگر درب کابین مرحله ۱۰باشد ۹مرحله قبل باید بدرستی عمل کنند تا شما در خروجی عملکرد مرحله ۱۰که همان بسته شدن درب میباشد را داشته باشید و لذا شما در عیب یابی کلیه مدارها حتما باید مرحله به مرحله تست به عقب را داشته باشید ابتدا مرحله مثلا ۹ اگر سالم بود مرحله ۸و به همین ترتیب تا سر منشا مشکل به عقب باز میگردید.
در تابلو رله باید تست شود کلیه رله هااز جمله کنتاکتورها (که آنها هم یکجور رله میباشند) تغذیه بوبین دارند تا عمل جذب را انجام دهند بدیهیست اگر در تست ولتاژ تغذیه آنها , اگر تغذیه نبود خب رله هم عملکرد نخواهد داشت و باید یک مرحله مجددا به عقب بازگشت که آیا تغذیه را در ورودی بوبین داریم و اگر بود رله باید تعویض شود و اگر ولتاژ ورودی نداشتیم مجددا به مرحله عقبتر و …. به همین ترتیب

موتور سردرب آسانسور

۳پاسخ به “موتور سردرب آسانسور”

  • مرتضی:

    سلام خسته نباشید من یه مشکل توی موتور درب آسانسور دارم اونم اینه که وقتی درب باز میشه بصورت کامل یا بصورت کامل بسته میشه توسط موتور درب اتوماتیک شروع به لرزیدن میکنه وقتی هم درب باز هست یه حرکت در جا زدن خیلی کوچیک رو میشه روی فولی موتر که تسمه بر روی آن هست میشه دید و با دست زدن به تسمه این حرکت لرزش روی فولی موتور که مثل درجا زدن هست ایست میکنه ….تسمه رو عوض کردم ولی متاسفانه باز هم این حرکت درجا زدن موقعی که آسانسور حتی در حال ایست هست و درب باز هست وحود داره که با دست زدن به تسمه و کشیدن تسمه یا فشار دادن تمسه ، این حرکت در جا زدن فولی از بین میره … میخواستم اگر مشکل از موتور هست دقیقا چی هست و باید چیکار کنم آیا موتور قابل تعمیر هست در ضمن موتور کاملاا سالم هست و درب رو خیلی راحت باز و بسته میکنه در هر صورت با تعویض تسمه چند شیار هم مشکل حل نشده …..

یک نظر بگذارید