جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 98اتحادیه
نرخ سرویس 98اتحادیه

جک در آسانسورهای هیدرولیکی

جک در آسانسورهای هیدرولیکی

جک در آسانسورهای هیدرولیکی

 ساختمان یک جک ساده :

سیلندر : استوانه ای است که بخش خارجی جک را تشکیل و میبایست در برابر فشارهای وارده و همچنین خوردگی ناشی از رطوبت محیط بسیار مقاوم باشد .

پیستون : استوانه ای است که داخل سیلندر قرار گرفته و قسمت انتهایی آن به کابین متصل میگردد و بر اثر فشار روغن جابجا گردیده و موجب حرکت کابین میشود .


سطح بیرونی پیستون میبایست بسیار صیقلی بوده و در برابر فشارهای ناشی از بارهای استاتیکی و دینامیکی مقاومت کافی داشته باشد در برخی موارد از جمله مناطق مرطوب سطح پیستون با کرُم آبکاری میشود که موجب مقاومت پیستون در برابر خش و زنگ زدگی میشود .

شیر ترکیدگی : حساس ترین و مهم ترین بخش یک جک میباشد که روی سیلندر جک مونتاژ گردیده و رابط بین شیلنگ هیدرولیک و جک میباشد و روغن از این طریق وارد و یا خارج میگردد .
این یک وسیله ایمنی بوده و بسته به اینکه جک داخل زمین و یا بیرون کار گذاشته شود شیر ایمنی در بالا و یا پایین جک مونتاژ میشود .
عملکرد آن بدین صورت است که حجم عبوری روغن را کنترل و در صورتیکه کابین در جهت پایین سرعت بیش از حد داشته باشد و یا اینکه شیلنگ هیدرولیک پاره شده باشد باعث قطع عبور روغن و توقف کابین میگردد .
فعال شدن شیر ایمنی در جک ها باعث توقف تدریجی و بدون شوک آسانسور میشود .

انواع جک از لحاظ تفاوت ساختاری :

۱ ــ الف ) جک تک مرحله ای : همان جک ساده میباشد و حداکثر فشار استاتیکی مجاز برای جک های تک مرحله ای ۴۵ بار میباشد .

ب ) جک دوتکه : همان ساختار جک ساده را دارا میباشد لیکن در برخی از پروژه ها که دارای طول مسیر حرکتی طولانی تری است و طول جک بلند میشود بعلت محدودیت های ناشی از حمل و نقل و جایگذاری جک در چاهک آسانسور ، جک های تک مرحله ای بصورت دو تکه تولید و در محل پروژه بهم متصل میگردند .

۲ ــ جک های تلسکوپی : هنگام جمع شدن طول آن کوتاهتر است لذا در مواردی که محدودیت در حفر سوراخ در کف چاهک داشته باشیم منطقی است بدنبال این نوع جک ها برویم .
حداکثر فشار استاتیکی مجاز در این نوع جک ها ۴۰ بار میباشد .

سرویسکارآسانسور غرب تهران

جک در آسانسورهای هیدرولیکی

یک نظر بگذارید

الکترو صنعت صعود

آسانسور الکترو صنعت با هدف نصب، فروش، تعمیر و نگهداری و سرویس  آسانسور ها خانگی و تجاری و صنعتی تاسیس گردید.این شرکت با عقد قرارداد های مختلف مسئولیت سرویس و نگهداری انواع آسانسور را در سطح تهران پذیراست.
با سرویس ماهیانه آسانسور میتوان از هزینه های خرابی و استهلاک جلوگیری کرد و میتوان با این کار ایمنی آسانسور ها را بالابرد.

برای عقد قرار داد با شمارهای  ۰۹۳۵۱۵۵۵۲۳۰   ۰۹۱۲۹۳۱۳۵۵۹    ۶۶۸۲۶۰۲۱ -۰۲۱  تماس حاصل نمایید.