جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 98اتحادیه
نرخ سرویس 98اتحادیه

چرا در آسانسور از موتور سه فاز استفاده میشه

چرا در آسانسور از موتور سه فاز استفاده میشه

چرا در آسانسور از موتور سه فاز استفاده میشه

۱- گشتاور موتور تک فاز نسبت به سه فاز کمتر است

۲- توان کمتر تک فاز نسبت به سه فاز

۳- به دلیل نیاز نداشتن موتور های سه فازبه سیم پیچ راه انداز حجم کمتری نسبت به تک فاز دارند.

۴- در موتور های سه فازتوان لحظه ای هیچ گاه صفر نمی شود و …

یک موتور ۵/۵ کیلو وات رو در نظر بگیرید :
اگه این موتور بخواد با یک ولتاژ تکفاز ۲۲۰ ولتی به شبکه متصل بشه ببین چه فشاری رو به شبکه تحمیل میکنه و چه جریانی از شبکه میکشه.
ولی با استفاده از سه فاز به دلیل اختلاف ولتاژ حدودا ۴۰۰ ولتی بین هرفاز و استفاده از مدارات ستاره مثلث برای راه اندازی ، هم جریان کشیده شده از شبکه خیلی خیلی کمتر میشه ، هم راندمان خیلی خیلی بالاتری نسبت به تکفاز دریافت می کنی.
یکی از مهمترین دلایلش اینه که چون موتور آسانسور نیاز داره در دو جهت حرکت کنه(چپگرد-راستگرد) ، باید سه فاز باشه که با جابجا کردن دو فاز میتونیم این کار رو انجام بدیم. در موتور تک فاز هم میشه چپگرد-راستگرد رو اجرا کرد ولی یه خورده پیچیده تر میشه و یه نیروی اولیه برای حرکت دادن روتور نیاز داریم در غیر این صورت روتور در جای خودش درجا میزنه.
دلیل بعدی اینه که برای افزایش ایمنی و قدرت موتور آسانسور نیاز به اجرای سیستم (ستاره-مثلث) هست، که این عمل فقط زمانی قابل اجراست که جریان و موتور سه فاز باشه.
در شبکه برق ایران موتور آسانسور فقط بصورت ستاره راه اندازی می شود.در کل از مشکلات موتور تکفاز نسبت به سه فاز می توان به حجم زیاد موتور ، راندمان کم ، گشتاور پایین ، ضریب توان کم ، استهلاک بیشتر و سرویس گرانتر ، ریپل بیشتر اشاره کرد.
همه اینها دلایلی بر عدم استفاده از موتور تکفاز در صنعت آسانسور بعنوان نیرو محرکه اصلی می باشد.

چرا در آسانسور از موتور سه فاز استفاده میشه

یک نظر بگذارید

الکترو صنعت صعود

آسانسور الکترو صنعت با هدف نصب، فروش، تعمیر و نگهداری و سرویس  آسانسور ها خانگی و تجاری و صنعتی تاسیس گردید.این شرکت با عقد قرارداد های مختلف مسئولیت سرویس و نگهداری انواع آسانسور را در سطح تهران پذیراست.
با سرویس ماهیانه آسانسور میتوان از هزینه های خرابی و استهلاک جلوگیری کرد و میتوان با این کار ایمنی آسانسور ها را بالابرد.

برای عقد قرار داد با شمارهای  ۰۹۳۵۱۵۵۵۲۳۰   ۰۹۱۲۹۳۱۳۵۵۹    ۶۶۸۲۶۰۲۱ -۰۲۱  تماس حاصل نمایید.