انواع آسانسور از لحاظ اجرایی

انواع آسانسور از لحاظ اجرایی

انواع آسانسور از لحاظ اجرایی

آسانسورهای نصب شده در ساختمانها بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: ۱_ آسانسورهای ترکیبی (assemble) و ۲_ آسانسورهای مونتاژی (package) . آسانسورهای ترکیبی به مجموعه آسانسورهایی که هر کدام از قطعات از یک برند و مارک جداگانه بوده و کل آسانسور مجموعی از چندین برند باشد به اصطلاح آسانسور ترکیبی و مجموعه ای نامیده میشود. آسانسورهای مونتاژی یا آسانسور پکیج به آسانسورهایی که تمامی قطعات از یک برند واحد بوده و تمامی اندازه ها و اجزای آسانسور با توجه به نقشه واحد منحصر به فرد چاه آسانسور خاص طراحی و تولید شده باشد آسانسور پکیج نامیده می شود.

آسانسورهای ترکیبی (assemble) :

معمولا قطعات این آسانسورها از کشورهایی مانند ایتالیا ، آلمان ، اسپانیا ، ژاپن و چین وارد و یا حتی در ایران تولید می شود و تقریبا تابلو فرمان تمامی آسانسورهای ترکیبی در ایران طراحی و تولید میگردند.

مزایا:

هزینه پایین نصب این نوع آسانسورهاهزینه پایین سرویس و نگهداری و تعمیرات این نوع آسانسورهاهزینه پایین حمل و نقل قطعات به دلیل موجود بودن اکثر قطعات در بازار ایراننیاز به زمان کمتر جهت اجرا و تحویل پروژه به دلیل آماده و موجود بودن تمامی قطعات در ایرانتأمین آسانتر قطعات یدکی به دلیل موجود بودن تمامی قطعات و آشنایی اکثر شرکتها با الگوریتم نصب و رفع خرابیعدم انحصار در نصب و رفع خرابیقابلیت خرید قطعات به صورت جزیی

معایب:

کیفیت طراحی پایینتر نسبت به آسانسورهای پکیج به دلیل قابلیت استفاده از برندهای نامعتبرپراکندگی کیفیت و نوع قطعات نسبت به یکدیگر، بعنوان مثال : اگر تمامی قطعات از بهترین مدل باشند اما فقط یک قطعه نامرغوب استفاده شود کیفیت و کارایی کل سیستم افول خواهد نمود.محدودیت در سرعت و تعداد توقف

آسانسورهای مونتاژی (Package) :

تمامی قطعات از کشور سازنده وارد شده و هیچ یک از قطعات این نوع آسانسورها در شرکت دیگر تولید نمی گردد.

مزایا:

کیفیت فوق العاده در طراحی و تولید قطعاتعدم محدودیت در سرعت ، تعداد توقفخرابی های کمتر در مقایسه با آسانسورهای ترکیبی

معایب:

هزینه فوق العاده بالا نیاز به زمان بیشتر جهت اجرا و تحویل پروژه به دلیل موجود نبودن هیچ یک از قطعات در ایرانسرویس و نگهداری و تعمیرات منحصرا از طرف شرکت وارد کننده انجام میگیردمحدودیت در تأمین قطعات به دلیل تحریمهاعدم قابلیت خرید قطعات به صورت جزیی
با توجه به موارد فوق و تحلیل شرایط محل نصب از جوانب گوناگون از جمله تحلیل آنالیز ترافیک ساختمانی ، بودجه ساختمانی و زمان مورد نیاز می توان نسبت به انتخاب آسانسور مورد نظر اقدام نمود. این مجموعه با در دست داشتن دانش و تکنولوژی آسانسورهای برند WITTUR و همچنین برند معتبر BLT-Brilliantپاسخگوی نیازهای کارفرمایانی می باشد که با توجه به شرایط ذکر شده ی فوق الزاما نصب آسانسورهای مونتاژی را انتخاب می نمایند.

 

یک نظر بگذارید

الکترو صنعت صعود

آسانسور الکترو صنعت با هدف نصب، فروش، تعمیر و نگهداری و سرویس  آسانسور ها خانگی و تجاری و صنعتی تاسیس گردید.این شرکت با عقد قرارداد های مختلف مسئولیت سرویس و نگهداری انواع آسانسور را در سطح تهران پذیراست.
با سرویس ماهیانه آسانسور میتوان از هزینه های خرابی و استهلاک جلوگیری کرد و میتوان با این کار ایمنی آسانسور ها را بالابرد.

برای عقد قرار داد با شمارهای  ۰۹۳۵۱۵۵۵۲۳۰   ۰۹۱۲۹۳۱۳۵۵۹    ۶۶۸۲۶۰۲۱ -۰۲۱  تماس حاصل نمایید.