جهت عقد قرارداد سرویس
جهت عقد قرارداد سرویس

سرویس آسانسور

الکتروصنعت در تلگرام
الکتروصنعت در تلگرام
آموزشگاه آسانسور
آموزشگاه آسانسور
نرخ سرویس 96 اتحادیه
نرخ سرویس 96 اتحادیه

محافظت در برابر اضافه جریان آسانسور

محافظت در برابر اضافه جریان آسانسور


محافظت از تجهیزات آسانسور در برابر اضافه جریان قطعا ضروری است.

✅در واقع دو نوع اضافه جریان وجود دارد ، اضافه بار و اتصال کوتاه.

واژه اضافه بار (Over Load) به مقدار جریان الکتریکی که بیش از مقدار تعیین شده از یک مدار الکتریکی عبور می کند اطلاق میشود
اضافه بارها معمولا چندان بیشتر از مقدار کل بار جاری در مدار نیستند ولی اگر برای مدتی مشخص اجازه عبور به آنها داده شود منجر به صدمات در تجهیزات ما می شوند.


به عنوان یک قانون کلی جریانهای اضافه بار کمتر از ۸ تا ۱۰ برابر جریان نامی هستند . صدمه به تجهیزات خصوصا به عایق های در تماس با رسانا ها از نتایج حرارت ایجاد شده اضافه بارها می باشد. زمانی که صرف ایجاد این حرارت می شود نسبتا طولانی و وابسته به ارزش RMS جریان اضافه بار می باشد
اتصال کوتاه (Short Circuit) غالبا از نتایج خطاهای زیان بار الکتریکی مانند اشکال در عایق بندی یا شرایط تصادفی ناشی می شوند . در این حالت سیم های حامل جریان، یک مدار الکتریکی با مقاومت بسیار پایین و جریان بسیار زیاد ایجاد می کنند که معمولا به آن اتصال کوتاه می گوییم .
ارزش RMS یک جریان اتصال کوتاه به طور معمول بیش از ۱۰ برار مقدار کل بار جاری در مدار (Full Load) می باشد . حرارت ناشی از اتصال کوتاه به قدری سریع ایجاد میشود که تنها در چندمین ثانیه منجر به صدمه به تجهیزات میگردد.
مزایای حفاظت با فیوز چیست؟
اطمینان بخشی عامل اصلی در طراحی و یا به روز کردن سیستم های الکتریکی می باشد ، جهت نیل به این مطلوب فیوزها همچنان بهترین هستند چرا که:
• المان فلزی فیوز داخل بدنه سرامیکی در برابر خطاهای جریان مستقیما و بدون هیچ مکانیزم مقدماتی واکنش نشان داده و ذوب می شود.
• آرک به وجود آمده در محیطی کاملا پوشیده انجام می شود و با وجود قطع اتصال کوتاه در جریانهای بالا فاقد هرگونه اثر خارجی نظیر شعله ، دود و غیره می باشد.
• آزمایشات مختلف انجام شده توسط سازندگان فیوز به این نتیجه رسیده است که انرژی آرک ایجاد شده توسط خطای جریان با نصبی فیوز محدود کننده پیک جریان به مقدار قابل ملاحظه ای کاسته شده است.

محافظت در برابر اضافه جریان آسانسور

یک نظر بگذارید

الکتروصنعت صعود

آسانسور الکتروصنعت صعود با هدف نصب، فروش، تعمیر و نگهداری و سرویس  آسانسور ها خانگی و تجاری و صنعتی تاسیس گردید.این شرکت با عقد قرارداد های مختلف مسئولیت سرویس و نگهداری انواع آسانسور را در سطح تهران پذیراست.
با سرویس ماهیانه آسانسور میتوان از هزینه های خرابی و استهلاک جلوگیری کرد و میتوان با این کار ایمنی آسانسور ها را بالابرد.

برای عقد قرار داد با شمارهای  ۰۹۳۵۱۵۵۵۲۳۰   ۰۹۱۲۹۳۱۳۵۵۹    ۶۶۸۲۶۰۲۱ -۰۲۱  تماس حاصل نمایی

خانه مهارت آسانسور
خانه مهارت آسانسور
تعمیر موتور آسانسور
تعمیر موتور آسانسور
الکترو صنعت
آسانسور آسانسور آرمان فراز آسانسور آریان آموزش آسانسور استخدام سرویسکار آسانسور بازسازی آسانسور بازسازی آسانسور غرب تهران بیمه آسانسور تعمیرات برد آسانسور جنرال سرویس آسانسور خرابی زیاد آسانسور سرویس آسانسور سرویس آسانسور تهران سرویس آسانسور غرب تهران سرویس ماهانه آسانسور سرویس منظم ماهانه آسانسور سرویس و نگه داری آسانسور سرویس و نگهداری آسانسور سرویس و نگه داری آسانسور در تهران سرویس و نگهداری آسانسور غرب تهران سرویسکار آسانسور سرویس کار آسانسور آریا شهر سرویس کار آسانسور آزادی سرویسکار آسانسور تمام ناطق تهران سرویسکار آسانسور تهران سرویسکار آسانسور تهرانسر سرویسکار آسانسور جنوب تهران سرویس کار آسانسور شرق تهران سرویسکار آسانسور شهرک راهن سرویسکار آسانسور شهرک ولیعصر سرویسکار آسانسور غرب تهران سرویسکار آسانسور مرزداران سرویسکار آسانسور مهرآباد سرویس کار آسانسور مهر آباد سرویس کار آسانسور کاشانی سرویس کار آسانسور یافت آباد سرویسکار آسانسور یافت آباد سرویسکار غرب تهران سرویسکار فوری برای آسانسور شرکت آسانسور قرداد سرویس و نگه داری آسانسور . قطعات آسانسور نرخ سرویس آسانسور چرا سرویس آسانسور کلید آسانسور